pielęgnacja dla skóry suchej

Pielęgnacja dla skóry suchej wymaga użycia odpowiednich kosmetyków. Tylko wówczas skóra będzie prezentowała się dobrze. Najważniejszy jest dobór właściwego kremu nawilżającego oraz łagodnego środka myjącego. Dobrze byłoby też zadbać o odpowiedni peeling, a także o maseczki regenerujące. Dzięki kompleksowemu planowi pielęgnacji, na pewno uda się zachować cerę w doskonałej kondycji. 

Jaki krem pomoże cerze suchej?

Aby pielęgnacja dla skóry suchej miała szansę być skuteczna, należy jak najstaranniej wybrać krem nawilżający. Ważne, żeby działał on silnie odżywczo i regenerująco. Wśród składników aktywnych, których warto w nim poszukiwać, wymienić należy na pewno: 

  • olej z pestek malin,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • wosk pszczeli, 
  • kwas laktobionowy,
  • kwas hialuronowy. 

Dość istotne jest to, aby krem do pielęgnacji cery suchej charakteryzował się treściwą konsystencją. Zbyt lekka formuła kremu może skutkować tym, że nie da on wystarczającego uczucia odżywienia i regeneracji. Bardzo ważne jest to, aby krem nawilżający był stosowany zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną z zanieczyszczeń cerę. W przeciwnym bowiem razie, składniki aktywne w nim zawarte, nie będą mogły się wchłonąć, a więc i aktywnie zadziałać. Satysfakcjonujące efekty wynikające z używania kremu nawilżającego nie będą widoczne natychmiast. Będzie można ujrzeć je dopiero po kilku tygodniach regularnego stosowania kosmetyku. Warto zatem zachować cierpliwość, zwłaszcza jeśli przesuszenie naskórka jest naprawdę duże. 

Jak oczyszczać skórę suchą?

Oczyszczanie skóry suchej musi odbywać się w wyważony sposób. Na pewno niewskazane jest stosowanie kosmetyków mocno wysuszających. Wszelkie żele intensywnie oczyszczające są zatem niewskazane. Wydaje się, że w przypadku skóry suchej, najlepiej byłoby zastosować mleczko myjące. Doskonale, jeżeli znajdą się w nim takie składniki aktywne jak chociażby ekstrakt z aloesu czy wyciąg z kwiatów lawendy wąskolistnej. Po umyciu twarzy żelem, warto byłoby zastosować jakiś hydrolat. Może być to na przykład wyjątkowo uniwersalny hydrolat z róży damasceńskiej. Równie dobrze można jednak zdecydować się na hydrolat z kwiatów lipy, która oprócz właściwości oczyszczających, działa także nawilżająco. Hydrolaty doskonale nadają się nie tylko do przywrócenia skórze neutralnego pH, ale także do jej rozjaśnienia. Przywracają cerze blask i promienny koloryt. Trzeba zaś przyznać, że skóra sucha często może pozostawać matowa. Dzieje się tak między innymi na skutek niewystarczającego jej nawilżenia. 

Jakich masek oraz peelingów używać?

Pielęgnacja cery suchej wymaga również stosowania odpowiednio dobranych masek oraz peelingów. Maseczki powinny być bogate w składniki o właściwościach regenerujących i kojących. Mowa tu chociażby o olejku z pestek śliwki, jak również o ekstrakcie z wąkrotki azjatyckiej. Można stosować zarówno maski w formie płachty, jak i w maseczki w formie żelu czy kremu. Najlepiej byłoby stosować je od jednego do dwóch razy w tygodniu. Dla uzyskania optymalnych efektów, przed użyciem maseczki, dobrze byłoby zastosować peeling. Skórze suchej może pomóc zarówno peeling enzymatyczny, jak i ziarnisty. Wydaje się zatem, że można dobrać kosmetyk wedle swoich osobistych preferencji. Peelingu, podobnie jak maski, należy używać jeden raz w tygodniu. W niektórych przypadkach, zasadne może być jednak stosowanie go dwa razy w przeciągu tygodnia. Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji znajduje się aktualnie skóra. Częstsze wykonywanie peelingów może być zasadne w okresie jesienno-zimowym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *