Czy potrzebujesz fizjoterapii? 5 sygnałów ostrzegawczych twojego ciała


Czy potrzebujesz fizjoterapii? 5 sygnałów ostrzegawczych twojego ciała

Zawód fizjoterapeuty w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej potrzebny, mimo paradoksalnie coraz mniejszej aktywności fizycznej wśród społeczeństwa. Zarówno nieustanna praca siedząca i brak ruchu, jak i uprawianie sportu zawodowego łączy się z mniejszą lub większą eksploatacją naszego organizmu. Dowiedz się, czy rzeczywiście potrzebujesz wizyty u fizjoterapeuty?

 

Jeśli:

  1. Spotykasz się z bólami kręgosłupa w młodym wieku
  2. Twoja praca jest siedząca lub nadmiernie obciążająca organizm
  3. Odczuwasz sztywność mięśni i ograniczony zakres ruchu
  4. Uprawiasz sport wyczynowy
  5. Zbyt często doznajesz kontuzji

To sygnały, że twoje ciało potrzebuje odnowy biologicznej i fizjoterapeuty. Ludzki organizm na drodze ewolucji wyjątkowo słabo radzi sobie z wszelkimi urazami, a jedna niewłaściwie zaleczona kontuzja może rzutować na całe przyszłe życie.

 

Brak ruchu i praca siedząca

Nie ma wątpliwości, że brak ruchu przynosi negatywne konsekwencje dla zdrowia. Ma to szczególnie ważny aspekt w przypadku pracy siedzącej. Wielogodzinne przebywanie ciała w tej samej pozycji i brak aktywności fizycznej powoduje przyjęcie anatomicznie niekorzystnej postawy dla naszego ciała. Mięśnie stabilizujące kręgosłup ulegają skróceniu i osłabieniu, co w większości przypadków przekłada się na powstawanie bólu i dyskomfortu w okolicach karku, lędźwi i kręgosłupa piersiowego. Odpowiednio wykwalifikowany fizjoterapeuta pomoże skutecznie rozbić i porozciągać przykurczone mięśnie. Zaleci stosowanie indywidualnych ćwiczeń wzmacniających, które przywrócą stan twojego ciała do pełni sprawności bez bólów.

Sport to zdrowie do pewnego momentu

Będąc sportowcem, szczególnie zawodowym prędzej czy później trzeba liczyć się z możliwością złapania kontuzji. Uprawianie sportu na najwyższych obrotach mocno eksploatuje ciało, które bez odpowiedniej pomocy specjalistów zacznie się poddawać, a niezaleczone kontuzje z biegiem lat będą odzywać się coraz bardziej. Wizyta u fizjoterapeuty będzie miała kluczowy wpływ na poprawę regeneracji naszego organizmu i odnowę biologiczną. Regularne wizyty pozwolą rozbijać przykurczone mięśnie i ścięgna co pozwoli na uniknięcie poważnych kontuzji.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *