Dlaczego warto korzystać z internetowego serwisu stomatologicznego?


Nitkowanie zębów to prawidłowa higieny jamy ustnej

Stomatologia traktowana jest lekceważąco. Wystarczy zapytać  przypadkową osobę czy regularnie nitkuje zęby. Odpowiedź będzie przecząca. Należyta higiena jamy ustnej jest pierwszym krokiem do zachowania zdrowych dziąseł i zębów. Nieusuwanie płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych może skutkować ubytkami pochodzenia próchnicowego, a nawet paradontozą. Bolesna dolegliwość, jaką jest paradontoza, w ostrym przebiegu skutkuje wypadaniem zębów.
 
Dlaczego nitkowanie zębów jest celowo pomijane? Człowiek mylnie twierdzi, że pasta do zębów odpowiada za dokładne umycie zębów. To mit. Pasta zawiera fluor, który remineralizuje szkliwo. Wykazuje więc właściwości przeciwpróchnicze. Jak więc dbać o higienę jamy ustnej? Należy zapytać higienistkę stomatologiczną. Udzieli informacji o tym, jak prawidłowo szczotkować zęby. Na internetowej stronie poświęconej stomatologii również można znaleźć informacje z zakresu higieny jamy ustnej.
 

Stomatologia dziecięca – dlaczego warto dbać o zęby mleczne?

Dorosły lekceważy stan uzębienia najmłodszego dziecka. Dzieje się tak, ponieważ nie jest świadomy konsekwencji, jakie przynosi nieleczona próchnica zębów mlecznych. W Serwisie dentystycznym znajduje się informacja o tym, że rozwijająca się próchnica zębów, może przekształcić się w nieprawidłowy zgryz, w przyszłości  Powodem tego jest przedwczesna utrata mlecznych zębów. Ząb stały zacznie wyrzynać się zbyt wcześnie, przez co jego położenie będzie nieprawidłowe w dorosłym wieku.
 
Rzadko można spotkać człowieka, który potrafi zachęcić dziecko do codziennego mycia zębów. Serwis dentystyczny wymienia kilka sposobów:
  • tabletka wybarwiająca płytkę nazębną,
  • szczotka do zębów z ulubioną postacią
  • szczoteczka soniczna z aplikacją na system android,
 
Odpowiedni czas mycia zębów jest kluczowy. Zbyt szybkie umycie zębów uniemożliwi dokładne usunięcie zalegającej płytki nazębnej lub resztek jedzenia. Serwis stomatologiczny podaje, że odpowiedni czas mycia zębów powinien wynosić nie mniej niż 2 minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *